עיצוב הבית ואנרגיה

אנרגיה היא דבר שקיים בכל. היא נמצאת בבני האדם, בבעלי החיים וגם בחפצים. כשאני אומרת חפצים אני מדברת על הכל – החל בעט וכלה בתמונות שתלינו. אנחנו בוחרים לעצב את סביבת המגורים שלנו, עם דברים שנעים לנו להביט עליהם. עם חפצים שמייצגים עבורנו דבר מה, או כאלה שאנחנו מאמינים שיביאו רוח חדשה לבית – של שמחה, של משפחתיות ועוד. עם הזמן, האנרגיה שאנחנו פולטים נקלטת בחפצים ומשפיעה עלינו. כשאנחנו עצובים או מתוסכלים, האנרגיה הזאת נתפסת בחפצים שלנו ומוקרנת בחזרה אלינו. כך יוצא שאנחנו כלואים, מבלי לדעת, בתוך לופ של אנרגיה כבדה. אנשים רגישים יוכלו לחוש בכובד או בקלילות במקומות אליהם יגיעו, אבל לא בהכרח יבחינו בכובד שקיים במקום מגוריהם, בעיקר כיוון שאנחנו נוטים להתרגל לחיות כך.

עובדה פחות ידועה היא, שחפצים מביאים איתם אנרגיות שונות – מהמקומות בהם היו לפני שהגיעו אלינו, או אנרגיות שספחו ממי שייצר אותם. גם במקרה הזה, החפץ יכול להביא איתו אנרגיה של אהבה – אם ייצרו אותו באהבה, או לחץ – אם בעל המקצוע היה לחוץ בזמן. זאת אחת הסיבות לכך שכשאני מכינה מתנה כלשהי, אני מברכת אותה ומתמלאת בכוונות טובות שיעברו הלאה עם המתנה לבעליה.

אך לא רק חפצים מביאים איתם אנרגיה מסוימת אל חיינו, ברגע שאנחנו בוחרים לעצב את הבית על פי אג'נדה מסוימת אנחנו פותחים שער לאמונות שקשורות באותה האג'נדה. אם למשל בחרתם לעצב את הבית על פי תורת הפנג שוואי, משהו בכם פתח שער לכל האמונות הקולקטיביות הסיניות הקשורות בעיצוב על פי השיטה הזאת. אם בחרתם במינימליזם, נפתח שער לכל מיני אמונות קולקטיביות הקשורות בשפע אל מול רכוש, הצורך בו והצגתו לעולם. האמונות הקולקטיביות, כאמור, תלויות באג'נדה בה בחרתם אך משפיעות על חייכם מבלי שתדעו. לכן, חשוב מאוד לבקש ולהביע כוונה לא להיות חלק מכל האמונות הקולקטיביות ששייכות לאג'נדת העיצוב, אלא ליהנות מהיתרונות שמגיעים איתה.

 

לאילו דברים כדאי שנשים לב?

כדי לדעת האם הבית שלנו מלא באנרגיה חיובית או כבדה, חשוב מאוד לתרגל הפרדה ולהעלות את המודעות לאנרגיה הטבעית שלנו, כך יהיה לנו קל יותר לדעת אם משהו השפיע עלינו. כמובן שכאשר מתחילים להרגיש לא בנוח בבית, מומלץ לעשות ניקוי אנרגטי לבד או בעזרת מישהו מקצועי (לינק למאמר ולשירות שלי של ניקוי אנרגטי).

 

איך בכל זאת נדע אם האנרגיה השתנתה?

אני ממליצה מאוד להיות עירניים ולבדוק האם חל שינוי מסויים בבית מאז רכישת החפץ?
האם נעים לנו לשהות בבית?
במידה ולא, אפשר להחליט בינינו לבין עצמנו שאנחנו מבטלים את האנרגיה שקיימת בחפץ ומחליפים אותה במשהו טוב שבא לנו. אם נתקלים בקושי, ניתן ולפעמים גם מומלץ כאמור לפנות לבעל מקצוע, שיוכל לערוך ניקוי אנרגטי עמוק ויסודי יותר לחפצים.

 

כמות החפצים:

בחדר השינה למשל, רצוי להימנע מעומס. ריבוי חפצים משפיע על האווירה בחדר, שבו אנחנו מעוניינים להשיג שלווה ואינטימיות. ברגע שעוצמים עיניים בלילה ופוקחים בבוקר בחדר עמוס חפצים, המחשבות נודדות מיידית. כאשר שומרים על קו נקי ורגוע, קל יותר להתעורר ולהיות מרוכזים בעצמנו, להיפרד משנת הלילה ולבדוק איך אנחנו מרגישים ומה אנחנו מאחלים לעצמנו ביום החדש?

בחדרי ילדים, חשוב לבדוק האם אנחנו מאפשרים לאנרגיה של צחוק, שמחה, דמיון להיכנס? או שהחדר מעוצב בצורה עמוסה שמקשה על הילד להתפנות לעצמו ולעולמו הפנימי? מה הילד מביא איתו אל החדר? מה הילד מספר לנו על החדר? אם הוא מבקש לעצב ולשנות אותו, יתכן והוא אינו מרגיש בו בנוח. חשוב למצוא יחד עם הילדים עיצוב שיהיה להם נעים, לוודא שאין יותר מידי דברים שמעמיסים עליהם. להקיף אותם במה שיעורר בילד השראה ועניין, לפנות כל מה שאינו רלוונטי יותר.

בחדרי עבודה – האם הותרנו מספיק מקום לשפע להיכנס בדלת? האם החדר משדר את מי ומה שאנחנו? האם יתכן שהחדר ריק מידי? במידה וכן, כדאי לנסות ולהבין – האם אנחנו מאמינים שביכולתנו למלא אותו בלקוחות? בעסקים? בהצלחה? ואולי החדר עמוס לעייפה בחפצים? מה שיכול להעיד על רצון בכבדות מסוימת, שתוכיח 'הנה אני, יש לי מקום!'.
דרך העיצוב שלנו מגלה לנו המון על עצמנו!

 

 מיקום:

ישנה חשיבות רבה למיקום החפצים בבית. כשאתם נכנסים לחדר – מה אתם מצפים ממנו שיהיה? הדרך שבה ממקמים את החפצים חשובה בבחירה של ייעוד האנרגיה ותפקיד החדר. בכל הקשור לזוגיות למשל- אם בחרנו שני פריטים דומים, חשוב לשים לב שלא מיקמנו אותם אחד מעל השני. חשוב לבדוק האם בחרנו בחפץ אחד גדול יותר מהשני? בטבע, לרוב, הזכרים גדולים מהנקבות – זהו ידע שקיים  אצל רובנו בתת המודע ויכול להשפיע על היומיום שלנו. נתקלתי באנשים שבלי לשים לב, מיקמו את החפץ הגדול יותר מעל הקטן – המשמעות הנסתרת היא, שהזכר עולה על הנקבה.
ראיתי בבתים של אנשים את זוג ברווזי המנדרין ממוקמים אחד לפני השני או מקור אל מקור. משתמע מהעיצוב הזה שאחד מבני הזוג מרגיש עליונות על האחר, או שישנם ריבים והתנגשויות בין בני הזוג, לכן עדיף למקם חפצים זוגיים זה לצד זה.

לא תמיד אלו יהיו המשמעויות, אך בהחלט שווה לעצור לרגע ולבחון מה הייתה הכוונה שלנו כשהנחנו את החפץ? האם הוא מייצג משהו מחיינו? מאחר ועיצוב הבית נעשה, לרוב, בתום לב ומתוך אג'נדה מסוימת ולאו דווקא מתוך מחשבה וקישור לחיים שלנו, מתאפשרת לנו גישה אל תת המודע שמשפיע על ההחלטות שלקחנו. אם נעצור לרגע ונבחן את החפצים המונחים או תלויים בביתנו, יתכן מאוד שנגלה כל מיני אמונות נסתרות שהובילו אותנו למקם אותם באופן בו בחרנו. ברגע שנמקם מחדש ונעניק משמעות מחודשת לחפץ – האנרגיה בבית תשתנה לטובה.

 

ברכה והבעת כוונה:

כשאנחנו מנקים את החלל או חפצים, נוצר מעין ריק שמומלץ מאוד למלא. אם ניקיתי את החפצים מאנרגיה שלילית או כבדה, מומלץ שאמלא אותם באחת רכה, קלילה ונעימה. כך אבקש למשל שקירות חדר השינה יתמלאו בהרמוניה, ישקפו תשוקה, שוויון, הדדיות. את פינת האוכל אמלא במשפחתיות, צחוק, אהבה, רוגע וכו'.
כדי למלא את הבית והחפצים מחדש ניתן להיעזר בבעל מקצוע, או לעבור בין החדרים והחפצים, לגעת בהם קלות ולהביע כוונה שיתמלאו בדבר שאתם מבקשים לכם.

לסיכום לבחירה שלנו איך לעצב את הבית ואילו חפצים להכניס אליו, ישנה משמעות והשפעה גדולה על חיינו. אג'נדת העיצוב, מכניסה גם היא אנרגיה מסוימת אל חיינו שמומלץ להימנע ממנה ולבקש לעצמנו את הטוב ביותר שניתן להפיק מהעיצוב, אך בלי המשמעות הקולקטיבית הכבדה יותר שנלווית. החפצים שלנו וגם החלל עצמו סופגים את האנרגיה שלנו, כדי להימנע מתקיעות בלופ אנרגטי כבד, מומלץ לערוך ניקוי מעת לעת. בנוסף מומלץ למלא את החפצים שלנו באנרגיה אותה אנחנו מעוניינים לחיות. כמו כן, כדי שנדע מתי כדאי לנקות את הבית אנרגטית, מומלץ לעבוד על הפרדה ועל העלאת מודעות. מוזמנים לתרגל איתנו מודעות בקבוצת הפייסבוק שלי (לינק).

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.