למה כדאי לנו לחלום בהקיץ

השם הרע שיצא לחלומות בהקיץ, גרם לאנשים רבים לסלוד מהם. בתור ילדה, אני זוכרת שאמא שלי הייתה מאלצת אותי להפסיק לחלום ולהתרכז בשיעורי הבית. מבחינתי זאת הייתה דרך לנסות להבין מה רוצים ממני, בעיניה זה נראה כמו ריחוף מיותר שמעכב אותי. בשנים האחרונות, חל שינוי ולאט לאט חלומות בהקיץ מתחילים לקבל את ההערכה לה הם ראויים.

מחקרים מגלים לנו על החשיבות של חלימה בהקיץ, על תרומתה ליצירתיות ולדמיון.
כשאנחנו חולמים, הגל הפעיל הוא התטא. חלימה נותנת לנו גישה ישירה אל התת מודע שלנו. כשאנחנו נמצאים על הגל הזה, הכל אפשרי. דרך התת מודע אנחנו יכולים לשנות את האמונות המגבילות שלנו, למנף את עצמנו ולברוא את החיים אותם אנחנו רוצים. הכוח טמון בעובדה שהתת מודע משפיע על החלק המודע שלנו. כתבתי כבר על ההגנות שהוא מספק לנו, אבל זה לא התפקיד היחידי שלו. התת מודע דוחף אותנו להגשים את מה שנמצא בתוכו. כך אם למשל זימנתי לעצמי בית קרקע, עם שטח גדול – לפתע נפתחו בפני אפשרויות בלתי צפויות והנה אני עומדת בפני רכישת הבית הזה.
איך זה קרה?
מכירים את הפתגם "והגית בו יומם וליל"? אז זה! כשאנחנו חושבים או חולמים על משהו, אנחנו משדרים אותו (מבלי לדעת או להתכוון) לעולם. הקולטנים שלנו מתעוררים, החושים שלנו חדים יותר בהקשר של מה שאנחנו רוצים וכך אנחנו מתחילים לקבל תגובות מהסביבה. זה כמו שכשמתאהבים באדם חדש בשם יוני, פתאום השם קופץ סביבנו בכל מקום. או כשאישה יולדת, היא שמה לב ליולדות רבות בסביבתה. המוח והמיינד ערים יותר, חדים יותר והשילוב הזה מושך אלינו את מה שחלמנו, והופך אותנו ערניים יותר להזדמנויות.

אני מקווה שהשתכנעתם בחשיבות החלימה בהקיץ, אם כן – לפניכם תרגיל קטן על איך לחלום נכון. על מנת להגיע להישגים הגבוהים ביותר, אני ממליצה לכם לשבת ולכתוב בפירוט רב:
– מה אתם רוצים להשיג בחייכם?
– איך תרגישו כשתשיגו את זה?
– איך ירגישו הילדים שלכם, בן/בת הזוג שלכם כשהדבר יגיע?
– איך יראו החיים שלכם עם הדבר אותו חלמתם?
– איך ירגיש לכם לחיות עם זה?
ככל שתעמיקו ותתנו לעצמכם יותר פרטים, כך תשיגו בדיוק את מה שחלמתם עליו.
בהחלט יתכנו רעשי רקע והפרעות בהגשמת החלומות שלנו. אלו יהיו האמונות המגבילות שלנו, שינסו למנוע מאיתנו להתמודד עם מה שנדמה בעיניהן כקשיים. חשוב לתרגל מודעות למחשבות שלנו , לשים לב, מה המחשבות שלי על העתיד גורמות לי להרגיש? מדוע זה ככה? האם הן בהכרח אמיתיות?

למי שמתקשה מעט, בטיפול אחד של תטא הילינג אפשר לנקות אמונות רבות.
דבר נוסף שחשוב להיות מודעים אליו, הוא אופי המחשבות בעת החלימה בהקיץ או בעת שהייה בגל התטא. מאחר והוא מושך ומגשים כל דבר שנבקש לעצמנו, זה תופס גם לגבי הפחדים והחששות הגדולים ביותר שלנו. לכן, אם בזמן שאתם חולמים בהקיץ, צצה לכם מחשבה שלילית – גרשו אותה והמירו אותה באחת נעימה וחיובית.
חלימה היא דבר מהנה, שיש בו גם פתח להשפיע על חיינו לטובה ולהצמיח אותנו. פנו לעצמכם זמן יומי לחלימה בהקיץ ולמדו את הילדים שלכם, עד כמה זה חשוב לחלום. אם אתם מתקדמים ופתוחים יותר – נסו לחלום יחד, אין דבר מגבש ומהנה יותר מלראות חלומות רוקמים עור וגידים.

שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.